Ptáte se

Ano, naše kotle jsou vhodné i pro podlahové vytápění. Podlahové hady potřebují chladnější vodu v okruhu, než klasické radiátory. V našem schematu doporučeného zapojení najdete i variantu pro podlahové vytápění.
Nebojte se, nic nebezpečného se nestane. Zvýší se teplota v systému i v samotném kotli. Na to reaguje vzduchová klapka, která se uzavře. Bez přívodu vzduchu hoření ustává a teplota systému i kotle se opět sníží. Pokud by došlo k poškození vzduchové klapky, mohlo by dojít k poškození vnitřních součástí kotle, obsluha je ale v bezpečí.
Pokud má kotel termostatický regulátor, je lepší model S20, protože kotel bude často pracovat v nízkém režimu. Pokud má kotel elektronickou regulaci, je lepší model S40, protože při vytápění místností kotel zhasíná a při ochlazení místností bude kotel fungovat optimálně a hospodárně, dokud se místnosti nevytopí. Místnosti a předměty v nich tak budou sloužit jako kolektory tepla.
Dřevo musí být především suché. Suché palivové dřevo je velmi důležité pro účinnost a bezpečnost při spalování. Mokré nebo vlhké dřevo obsahuje velké množství vody, což znamená, že při spalování bude vyvíjet mnoho kouře a sazí, což způsobuje zhoršení kvality ovzduší a zhoršení účinnosti topidla. Navíc mokré dřevo hoří méně účinně a produkuje méně tepla, takže k ohřevu místnosti bude potřeba více dřeva.
Existuje mnoho druhů palivového dřeva, a to co je "lepší" se může lišit v závislosti na vašich konkrétních potřebách. Níže jsou uvedeny některé vlastnosti různých druhů palivového dřeva, které by vám mohly pomoci při výběru toho správného.

Buk: Buk je těžké a tvrdé dřevo, které se hojně používá jako palivo. Hoří pomalu a poskytuje vysokou tepelnou energii. Jeho popelem je také snadné manipulovat.
Dub: Dub je další tvrdé dřevo, které hoří pomalu a poskytuje vysokou tepelnou energii. Jeho popelem lze také snadno manipulovat.
Olše: Olše je měkké dřevo, které hoří rychle a dobře, ale poskytuje méně tepelné energie než tvrdé dřevo, jako je buk a dub.
Borovice: Borovice je jehličnaté dřevo a hoří rychle. Poskytuje dostatečnou tepelnou energii, ale vyrábí mnoho sazí a prachu.
Smrk: Smrk je jehličnaté dřevo a hoří rychle, podobně jako borovice. Poskytuje dostatečnou tepelnou energii, ale méně než tvrdé dřevo, jako je buk a dub.

Celkově platí, že tvrdé dřevo poskytuje více tepelné energie než měkké dřevo, ale měkké dřevo může být výhodné, pokud potřebujete rychle zahřát místnost. Také je důležité si uvědomit, že jehličnaté dřevo může produkovat více sazí a prachu než listnaté dřevo.
Rašlové pytle jsou klasické děrované pytle na brambory. Seženete je v některých hobymarketech nebo v mnoha e-shopech s obalovými materiály.
Dům v teple
Dopravu zajistíme Dle dohody a vzdálenosti
99 % kotlů skladem Garantujeme rychlé dodání
Ukázková kotelna Možnost osobní prohlídky

Martin Kania

Radotínská 1197/96
743 01 Bílovec

IČ: 49574591
DIČ: CZ7508085244

Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Úřad příslušný podle §71 odst.2 živnostenského zákona: Městský úřad Bílovec